Jak postupujeme aneb 5 kroků k úspoře

Nejtěžším úkolem při uplatňování odčitatelné položky je rozpoznat projekty výzkumu a vývoje. To vyžaduje nejen dobrou orientaci v problematice, ale také zkušenosti. Audit je prvním krokem k identifikaci vývojových aktivit a uplatnitelných nákladů. Následuje vypracování technické dokumentace společně s evidencí nákladů na výzkum a vývoj. Pojďme se podívat, jak postupují naši konzultanti.

Krok 1 – Objevení potenciáluObjevení potenciálu

Na základě úvodní analýzy je úkolem nahlédnout do struktury podniku, blíže se seznámit s realizovanými činnostmi a zjištění těch, které mají vývojový charakter. Velkou výhodou jsou zkušenosti, díky kterým se tento proces výrazně zkrátí.

Krok 2 – Audit technických aktivitAudit technických aktivit

V tomto kroku dochází k jednotlivému hodnocení povahy vybraných projektů, z hlediska splnění výzkumných a vývojových (VaV) kritérií. Hodnocení probíhá jednak na úrovni technické expertízy a původnosti řešení, stejně tak jako průběhu práce na projektech. 

Krok 3 – Analýza účetnictví k jednoznačnému zjištění nákladů na výzkum a vývojAnalýza účetnictví k jednoznačnému zjištění nákladů na výzkum a vývoj

K nalezeným a zhodnoceným projektům se v tomto kroku identifikují uplatnitelné náklady na výzkum a vývoj z pohledu příslušné legislativy. Zde vždy dochází k podrobné analýze a zkoumání jednotlivých účetních podkladů či položek v souvislosti s možným uplatněním pro daný projekt. 

Krok 4 – Souhrnná dokumentaceSouhrnná dokumentace

Závěrečným výstupem je vypracování kompletní dokumentace, která reflektuje výsledky projektů VaV a jejich nákladů. Jsou zde hodnocena jednotlivá kritéria, kterými je zejména prvek novosti projektu, technická nejistota, původnost řešení či náklady na výzkumné a vývojové projekty.

Krok 5 – Prezentace výstupu a podpora při finanční kontrolePrezentace výstupu a podpora při finanční kontrole

Výsledky naší práce jsou ověřovány z mnoha pohledů, a proto při otázkách ze strany finančního úřadu jsme připraveni tyto projekty obhájit, stejně tak jako prezentovat před vedením společnosti v případě potřeby.

Výhody spolupráce se SmarTech Solutions

Co znamená spolupracovat se SmarTech Solutions?

 

Pojďme zjistit, zda může Vaše firma ušetřit na daních díky odčitatelné položce na výzkum a vývoj

 

Kam dál?

Co je VaV dle legislativy? »

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.