Kde vzít peníze na inovace? Je potřeba více spolupracovat!

7.10.2015

Tuto otázku si klade zřejmě každá firma, které se chce udržet nebo být jedničkou na trhu. Odpověděl na ni Ing. Miroslav Palička, zakladatel a jednatel SmarTechu. Na 2. setkání zakladatelů a přátel CIMV představil dvě cesty k získání prostředků na inovace.

Po skončení financování z evropských zdrojů po roce 2020 dojde k propadu výdajů na vědu

5.10.2015

Web vyzkum.cz informoval, že "Analýza stavu výzkumu, vývoje a inovací v ČR a jejich srovnání se zahraničím v roce 2014 potvrdila, že Česká republika disponuje kvalitním vědeckým zázemím i špičkovými odborníky. Česká věda ale zaostává v aplikovaném výzkumu, nedaří se spolupráce výzkumníků s průmyslem a systém řízení a financování vědy je roztříštěný. Vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek předložil Analýzu na zasedání vlády 30. září 2015."

HN: Daňové odpočty na vývoj musí posuzovat znalci, ne úředníci, rozhodl soud

16.9.2015

Hospodářské noviny věnovaly prostor kauze "Fortell", jejíž výsledek je zásadní pro posuzování uplatňování daňového odpočtu na výzkum a vývoj (VaV). V této kauze rozhodl Nejvyšší správní soud, že tyto odpočty musí posuzovat odborní znalci, nikoliv úředníci.

Nabídka práce: Technický konzultant multioborový (zajímavé)

24.4.2015

Jsme mladá česká společnost plná skvělých lidí manažersko technického zaměření, která se zabývá analýzou projektů výzkumu a vývoje v ČR, včetně zpracování dokumentace. Momentálně k sobě hledáme kolegu (kolegyni) který se chce připojit k pražskému týmu a být svědkem úžasných velkých i menších technologických projektů v Čechách. Nástup možný ihned.

Seminář: Daňová úspora na výzkum a vývoj a jiné finanční a lidské možnosti rozvoje firmy

17.2.2015

Přednášeli jsme na semináři "Daňová úspora na výzkum a vývoj a jiné finanční a lidské možnosti rozvoje firmy". Hlavním tématem byly daňové odpočty na výzkum a vývoj a praxe finančního úřadu v této oblasti. Na semináři se také hovořilo o dotacích a moderním vedení firmy.

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.