Pomáháme

Obnova hiporehabilitačního areálu Kozodoj z.s.

Fotografie - Kozodoj

Firma SmarTech Solutions se svým darem spolupodílela na obnově hiporehabilitačního areálu. Ten byl kompletně rekonstruován. Areál byl zvětšen z původních 30 x 17 m na 40 x 20 m pískové plochy. Na některých místech musely být provedeny terénní úpravy. Byly dány do země nové drenáže a geotextilie. Kolem obvodu byly zabetonovány zídky a kovové kování (patky), které nesou bytelné dřevěné kůly. Kůly byly pečlivě impregnovány proti škůdcům a plísním a namořeny kvalitní olejovou lazurou. Hrazení bylo opatřeno pevnostními popruhy. V čele areálu byla vybudovaná nasedací dřevěná rampa. Areál byl také opatřen šesti sloupy 8 m vysokými, které nesou venkovní reflektory pro osvětlení.

Tento areál jsme letos využili pro (na Karlovarsku známý) projekt Mezigenerační setkávání dětí, seniorů a zvířat. Šlo o návštěvy dětí s koňmi u seniorů a výsledek nás velice mile překvapil. Přestože jsme začali s návštěvami v zimních a chladných měsících, vždy se děti i senioři těšili a ani mrazivé počasí a zledovatělé cesty je neodradily. Babičky dětem přinášely upečené domácí dobroty a koníkům pamlsky. Maminky dětí posílaly na setkání seniorům různé pozornosti. I po skončení projektu se nás děti stále ptají, kdy zase půjdou navštívit seniory do Nové Role. Děti našeho kozodojského týmu seniorům začali říkat „naše babičky“.

Projekt byl realizován od ledna do listopadu 2017 a byl zakončený svezením seniorů na hiporehabilitačních koních právě v novém areálu. Pro velký zájem ze strany dětí i seniorů budeme od ledna 2018 v projektu velice rádi pokračovat. 

Poděkování

Poskytnutý příspěvek nám z části umožnil realizovat obnovu areálu, který je denně využívaný, jak dětmi, seniory tak lidmi s hendikepy při hiporehabilitaci. Několikrát ročně i na našich velkých veřejných akcích jako jsou Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji v oblasti environmentu a sociální trojčlennosti.

O areál a jeho denní údržbu se stará tým klientů – pracovníků chráněných pracovních míst, trpících schizofrenií. Areál také poskytuje rozvoj a prostor pro překonání vlastních limitů dětem s poruchami učení i poruchami autistického spektra.

Děkujeme za vaši podporu a možnost kvalitněji pomáhat v karlovarském regionu lidem hendikepovaným nebo sociálně vyloučeným.

 

Fotografie - Kozodoj

Fotografie - Kozodoj

Fotografie - Kozodoj

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.