Aktuální informace k projektu výzkumu a vývoje

13.10.2017

Generální finanční ředitelství vydalo na svých webových stránkách nový dokument nazvaný Informace k projektu výzkumu a vývoje.

Generální finanční ředitelství vydalo na svých webových stránkách dne 25.9.2017 nový dokument sloužící jako nezbytná podmínka pro uplatnění odpočtu na podporu výzkumu a vývoje.

Tato informace má za úkol zvýšit informovanost a právní jistoty poplatníků daně z příjmů právnických osob a fyzických osob při uplatňování nepřímé daňové podpory výzkumu a vývoje dle § 34 odst. 4 a 5 zákona o daních z příjmů, který slouží jako pomůcka pro jednotný výklad uvedených paragrafů zákona.

Dokument se již dostal i k některým z našich klientů.

Odkaz na zmíněný dokument: http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2017/Info-pro-uplatneni-odpoctu-na-podporu-vyzkumu-a-vyvoje-8767

Po důkladném prostudování dokumentu můžeme konstatovat, že naše metodika auditu projektů výzkumu a vývoje je v souladu s pokyny uvedenými v tomto dokumentu a postupujeme tedy správně podle nově sjednoceného výkladu.

Rádi pomůžeme i Vám při uplatňování nepřímé podpory (odečitatelné položky) na výzkum a vývoj. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Logo manuál SmarTech Solutions ke stažení v PDF

 Dokument ke stažení

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.