Workshop: Chytrá změna - Odčitatelná položka na výzkum a vývoj

5.9.2017

21. září 2017 se budeme účastnit workshopu zaměřeného na Průmysl 4.0. V rámci přednášek vystoupí za naši společnost Ing. Miroslav Palička s tématem o možnostech využití odčitatelné položky na výzkum a vývoj.

VaV a Průmysl 4.0 #7: Smart Home

28.8.2017

V současnosti se stále více využívají moderní technologie pro pohodlné bydlení a domácnost. Elektronická zařízení jsou součástí internetu věcí a umožňují tak komunikaci a ovládání na dálku včetně autonomních funkcí.

VaV a Průmysl 4.0 #6: Smart Grids

18.7.2017

V souvislosti s moderními technologickými možnostmi dochází ke změnám i v energetice, distribuci elektřiny, ale i plynu, vody, aj. Cílem jsou samozřejmě úsporná opatření, ale i využití současných technologických řešení.

VaV a Průmysl 4.0 #5: Smart Mobility

16.6.2017

Vývoj probíhá i v oblasti dopravy, konkrétně ve výrobě automobilů a dopravních prostředků. Jeho cílem je posunout dopravu na ekologičtější a bezpečnější úroveň. Elektromobily nebo vozidla na hybridní pohon již nabízí řada výrobců. Stále se však pracuje na nových funkcích a lepších parametrech vozů.

VaV a Průmysl 4.0 #4: Smart City

11.4.2017

Koncept Smart City neboli chytré město se v České republice začíná více rozšiřovat a stává se vizí pro mnohé z nich. Jedná se o využití digitálních technologií ke zlepšení fungování městské infrastruktury, zlepšení životního prostředí ve městech nebo usnadnění občanům vyřízení správních záležitostí. Právě k zajištění zmiňovaných funkcí, ať už se jedná o řídicí systémy, monitorovací systémy, registry, aj., vede často výzkum a vývoj.

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.