BusinessCon oběd - Společenská odpovědnost firem

6.3.2017

Zúčastnili jsme se konference BusinessCon oběd na téma Společenská odpovědnost firem.

VaV a Průmysl 4.0 #3: Smart Factory

6.3.2017

Koncept Smart Factory (chytré továrny) je významným krokem v naplňování vize 4. průmyslové revoluce. České společnosti se chtějí přizpůsobit trendům v průmyslu, aby si zajistily konkurenceschopnost na mezinárodním poli. V zájmu efektivní výroby zde dochází i k digitálnímu propojení procesů výrobního řetězce, nebo řešení autonomních robotů ve výrobě. Realizaci takových možností často předchází výzkum a vývoj.

VaV a Průmysl 4.0 #2: Internet věcí

10.2.2017

Současným trendem moderního pojetí průmyslu může být sofistikovaná automatizace, či dálkově říditelné autonomní pracovní jednotky. Aby podnik obstál v nelehkém konkurenčním prostředí, musí často hledat nové cesty a způsoby, jak vytvořit vyšší hodnoty výrobku efektivním způsobem.

Konference Pracoviště budoucnosti 4.0

5.12.2016

Účastnili jsme se odborné konference k aktuálnímu tématu, kterým je nyní velmi diskutovaný pojem, tzv. Průmysl 4.0.

VaV a Průmysl 4.0 #1: Krátce o tématu

1.12.2016

V následujících článcích si více přiblížíme tématiku zaměřenou na Průmysl 4.0, Internet věcí a SMART oblasti ve spojení s výzkumem a vývojem. Průmysl 4.0, nebo také 4. průmyslová revoluce, začíná zasahovat do všech oblastí života, průmyslové výroby i do médií. Je s tím spojen velký potenciál výzkumu a vývoje. Vývojové činnosti se mohou týkat technologických procesů, prvků automatizace či robotizace, atd.

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.