Teď se v Pokynu D – 288 vyzná i úplný nováček

27.10.2015

Přiznáme se. Někdy jsme puntičkáři na to, jak formální dokumenty vypadají a jak jsou nepřehledné. Pokyn D – 288 jsme proto zpracovali rovnou jako samostatný web se skvělým vyhledáváním přímo v Pokynu. V oblasti odčitatelné položky na výzkum a vývoj se teď vyzná i úplný nováček. Vyzkoušejte!

ČSÚ: Výdaje na výzkum a vývoj poprvé překročily 80 miliard

19.10.2015

Český statistický úřad (ČSÚ) informoval, že český výzkum a vývoj (VaV) roste a výdaje na tuto oblast dosáhly v loňském roce 85,1 miliard. Je to téměř 10% meziroční nárůst. VaV je také intenzivnější a o 2 % nad průměrem EU. Největší nárůst zaznamenal Jihomoravský kraj.

Firemní partner – název magazínu vystihuje to, o co bychom měli usilovat

12.10.2015

Minulý týden jsme na smartech.cz v Novinkách odpověděli na otázku "Kde vzít peníze na inovace?" v souvislosti s konferencí firmy WOODEXPERT. Krátké ohlédnutí za konferencí nabídl i magazín Firemní partner.

Kde vzít peníze na inovace? Je potřeba více spolupracovat!

7.10.2015

Tuto otázku si klade zřejmě každá firma, které se chce udržet nebo být jedničkou na trhu. Odpověděl na ni Ing. Miroslav Palička, zakladatel a jednatel SmarTechu. Na 2. setkání zakladatelů a přátel CIMV představil dvě cesty k získání prostředků na inovace.

Po skončení financování z evropských zdrojů po roce 2020 dojde k propadu výdajů na vědu

5.10.2015

Web vyzkum.cz informoval, že "Analýza stavu výzkumu, vývoje a inovací v ČR a jejich srovnání se zahraničím v roce 2014 potvrdila, že Česká republika disponuje kvalitním vědeckým zázemím i špičkovými odborníky. Česká věda ale zaostává v aplikovaném výzkumu, nedaří se spolupráce výzkumníků s průmyslem a systém řízení a financování vědy je roztříštěný. Vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek předložil Analýzu na zasedání vlády 30. září 2015."

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.