VaV v praxi #6: Souběh dotace a odčitatelné položky na výzkum a vývoj

21.3.2016

S uplatňováním odčitatelné položky na výzkum a vývoj souvisí i využívání dotačních programů. Firmy, které čerpají dotace, musí být obzvlášť opatrné, aby nedošlo k dvojí podpoře stejných nákladů.

VaV v praxi #5: Výše finanční podpory pro VaV

8.3.2016

Od roku 2005 lze využívat nepřímou finanční podporu výzkumu a vývoje (VaV) prostřednictvím tzv. odčitatelné položky na VaV. Pokud firma splňuje definovaná kritéria, může této výhody využít. V tomto dílu se podíváme na to, jaké výše podpory lze dosáhnout.

VaV v praxi #4: Uplatnitelné náklady na výzkum a vývoj

23.2.2016

Ze zkušenosti víme, že největší část nákladů tvoří osobní náklady na zaměstnance výzkumu a vývoje (VaV) a náklady na materiál na výrobu prototypů. Existují však také další náklady, které lze v rámci odpočtu uplatnit. Právě o typech nákladů a podmínkách pro jejich započtení do oddělené evidence nákladů bude další díl našeho seriálu VaV v praxi.

VaV v praxi #3: Jak uspořit na daních ve výzkumu a vývoji

8.2.2016

Uspořit na daních v oblasti výzkumu a vývoje (VaV) lze pomocí odčitatelné položky na VaV. Smyslem tohoto odpočtu je podpora českého výzkumu a vývoje. S tím souvisí rozvoj a zvýšení konkurenceschopnosti českých firem.

VaV v praxi #2: Daňový kalendář 2016

25.1.2016

Začal nový rok a s ním opět povinnosti platit různé daně či pojistné úhrady. Nejsme daňoví poradci, ale tyto povinnosti pro nás samozřejmě platí také. V tomto článku jsou uvedeny základní informace a odkazy na důležité instituce v  oblasti daní.

Na webu nám pomáhají soubory cookies, zejména k analýze návštěvnosti. Procházením webu dáváte souhlas s jejich používáním.